Wysoka pozycja w Google – jak?

Wszyscy internauci znający się nieco na pozycjonowaniu wiedzą co to jest filtr i czym jest spowodowany. Filtr jest to kara nałożona poprzez robota google, nie jest to usunięcie strony z wyszukiwarki, lecz ciągłe spadanie pozycji z wszystkich fraz na które strona była pozycjonowana. Dzięki czemu nasza strona pada w gruzach, nie mając żadnych wejść poprzez wyszukanie strony. Czym on jest spowodowany? Właśnie tutaj mamy czysty przykład na to jak osoby nie mające pojęcia o wyrażeniu „pozycjonowanie stron” mimo pogłosek nadal nie wie skąd dostało bonus od wujaszka googli.

Tacy ludzie posługują się pogłoskami innych, czyli największych podejrzeń typu nienaturalny przyrost linków, co jest racją jeśli tak było lecz nie zawsze. Filtr od google możemy dostać nie tylko poprzez nadmierne zdobywanie linków. Wszystkimi sposobami którymi próbujemy oszukać wyszukiwarkę czy też nadmierne przetrzymywanie na własnej stronie linków prowadzących do innych stron tak zwana „farma linków”, to ogromnie przyczynia się do dostania filtra. Wiele osób natomiast mając dobre pozycje sprzedaję innym użytkownikom linki pozycjonujące w postaci stu sztuk, po czym z dnia na dzień nasz dorobek spada i umieszcza się na ostatniej stronie. Jak wiemy reklama internetowa, w szczególności pozycjonowanie przynosi nam wiele prezentów, nie tylko tych dobrych.

Jeśli natomiast adres jest przyzwyczajony do zdobywania dziennego takiej ilości linków, to nic się nie dzieje i robot nie ma prawa się zapomnieć. Oryginalnie zarzut brzmi „nienaturalny przyrost linków” tzw. Zdobywając do 5 linków dziennie, strona nagle zdobyła 40, co google uważa jako podejrzane, czy podejrzewa o użycie automatycznych dodawarek do katalogów, adderów itp. Nieco gorszym prezentem jest BAN, czyli wyrzucenie całkowite strony z wyszukiwarki, co znaczy że w żaden sposób nie zostanie ona odnaleziona za pomogą wyszukiwarki. Dostać go nie jest łatwo, więc nie ma się co obawiać. Najprostszym sposobem na upominek jest filtr, ban to już grubsza sprawa, i trzeba na prawo i lewo działać googlom na nerwy aby pozbyć się w wynikach wyszukiwań swojej strony.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *