Promocja w internecie – sposoby

Bardzo ważnym również zbyt bardzo branym do siebie sposobem zdobycia linków jest katalogowanie, inaczej dodanie swoich stron do katalogów, które zbierają linki do naszych stron. Każdy katalog ma swoje kategorie, oraz podkategorie, dzięki czemu możemy znaleźć odpowiednią dla naszej strony, oraz dodać swój wpis. Wpis ten powinien zawierać tytuł, opis, słowa kluczowe, adres e-mail, oraz adres. To są główne wymogi dodawania stron do katalogów. Te najlepsze katalogi są płatne, głównie płatnościami sms-owymi. Reklama internetowa w postaci katalogowania jest bardzo skuteczna, lecz niestety zbyt przereklamowana. Jest wiele sposobów na zdobywanie linków, lecz najbardziej popularny to właśnie katalogowanie.

Dodatkowo dodanie jest tak proste, że powstają różne automatyczne dodawarki, które zaśmiecają nasze katalogi dzięki czemu linki które się w nim znajdują mają mniejszą moc. Istnieją katalogi mające wymagania, możliwość linka zwrotnego, oraz co najważniejsze pod opieką moderatora. Mądry człowiek który wymyślił moderatorów, gdyż są idealni do pilnowania porządku. Gorzej jeśli katalog na przykład posiada jakieś wymagania które musi dodawana strona spełniać, jeśli nie zostanie automatycznie odrzucona. Wtedy to nie jest wina z żadnej strony. To jest urok obsługiwarek, które automatycznie reagują nie zastanawiając się nic. Pozycjonowanie stron jest głównie możliwe z katalogami, lecz takimi które mają chociaż swojego moderatora, i posiada niezłe pozycję.

Na tym również trzeba się znać i sprawdzać wartość takich katalogów. Jako przykład można wziąść dobry autorski katalog, który wymaga weryfikacji oraz sprawdzenie przez moderatora, do automatycznie akceptującego katalogu QlWeb. Wynika z tego że w ciągu tego czasu co jeden wpis zostanie dodany do naszego dobrego katalogu, do automatycznego qlweb, dostanie się dwadzieścia innych, co jednocześnie oznacza że czasem wystarczy jeden niż dwadzieścia innych wpisów. Istnieje wyjątek jeśli katalog qlweb posiada rozbudowane i bardzo zachęcające statystyki.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *