Pozycjonowanie Warszawa

Widziałam ostatnio w jaki sposób strona, która w ciągu jednego tygodnia była odwiedzana przez dziesięć osób, w ciągu kilku tygodni zyskała kilku tysięcy fanów. W jaki sposób? Właściciel strony zdecydował się na wynajęcie osoby zajmującej się procesem, jakim jest pozycjonowanie stron internetowych. Dzięki temu, na stronie pojawiało się bardzo dużo tekstów i artykułów, zawierających frazy wyrazowe, często wyszukiwane za pośrednictwem wyszukiwarek internetowych. Strona internetowa znajdowała się znacznie wyżej w wynikach wyszukiwań, przez co była o wiele więcej razy odwiedzana przez internautów, co spowodowała wcześniejsza reklama internetowa. Ludzie mieli okazję zapoznać się z domeną i zdecydować czy jest warta odwiedzania czy nie.

Bardzo wiele stron internetowych, mimo swojej wartości, spychanych jest na drugi plan, ponieważ ich twórcy nie wiedzą, jak wypromować swoją domenę. Doskonałym sposobem jest także łączyć naszą domenę z innymi za pośrednictwem linków, ponieważ dzięki temu także dużo osób decyduje się na odwiedzenie naszej strony. Powinniśmy także zadbać o szatę graficzną naszej strony, by czytelnicy nie mieli problemów z przeczytaniem treści, zawartych w naszych artykułach. Wiele osób ma problemy ze wzrokiem i czytanie jakichkolwiek tekstów, zapisanych małą czcionką stanowi dla nich prawdziwy problem.

Kolejnym problemem może okazać się ciemne tło, zastosowane przy zbyt ciemnych literach lub po prostu przy czcionce o małym rozmiarze. Im większa czytelność, tym większe prawdopodobieństwo, że internauta odwiedzi właśnie tę stronę ponownie. Jakie jeszcze korzyści niesie nam pozycjonowanie? Gdybyśmy zdecydowali się sami zająć się tym procesem, który wbrew pozorom, nie jest taki trudny, to mielibyśmy potem szansę zarabiać na tym przyzwoite pieniądze. Muszę także przyznać, że jeśli zdecydujemy się na założenie kilku stron, które zawierają pozycjonowane teksty, to moglibyśmy zyskać więcej, niż nam się wydaje. Istnieją w Polsce osoby, które zarabiają kilka tysięcy miesięcznie na prowadzeniu własnych blogów. Zachęcam serdecznie do zastanowienia się nad tym.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *